Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

VÁNOCE

9. 1. 2020

Vánoce, Vánoce přicházejí. To je ale krásné období, všichni si navzájem přejeme krásné svátky a hlavně pohodu a štěstí všichni jsme milí a usměvaví a ochotní pomáhat ostatním, třeba s blbostí, ale pomáháme. Vánoční stromeček je rozsvícený, všechno je umyté a čisté, voňavé cukroví je upečené, všichni jsou napapaní, dárky jsou rozbalené a maminky usměvavé a všichni zpíváme koledy. To je obdivuhodné, ty maminky mají asi baterku, to přece není možné všechno zvládnout a ještě se usmívat.

VÁNOCE

Já Vám něco řeknu, Vánoce jsou krásné, ale vymyšlené. Přece není pravda, že dárky nosí Ježíšek, protože on se narodit v říjnu a ne na Vánoce. To je přece v evangeliu podle Lukáše, fakt nekecám. Přece je nesmysl, aby dárky nosilo miminko. Všechno o svátku Vánoc si vymyslela Helena, maminka císaře Konstantina, který povolil křesťanství jako náboženství bez pronásledování a trestání. To byl přece velký posun (jsme na začátku 4. století). Jenomže všichni chodili slavit zimní slunovrat. To byl problém a rozhodně to nebylo projevem křesťanství. A tak svatá Helena vymyslela Vánoce. Jenomže co o půlnoci? Všichni slavili ten zimní slunovrat a tak svatá Helena přišla s půlnoční mší. To nás dodneška nažene do kostela o půlnoci. Musíte ale uznat, že je to krásné a potom venku to má zajímavou atmosféru. Vánoční stromeček zdobíme až od konce 19.století, ale domov je potom nádherný a zářivý. Vánoce jsou vymyšlené, ale je to nádherné. Přece hlavně děti si to užívají a oči jim září.

Monika Henčlová
Monika Henčlová

Monika Henčlová

Monika Henčlová žije s těžkou formou roztroušené sklerózy a je upoutaná na vozík a odkázaná na pomoc asistentů. Přesto život nevzdává a stále tvoří články nejen pro portál Lidemezilidmi.cz, ale i pro řadu dalších. Účastní se řady akcí a vyjadřuje se k situaci zdravotně postižených.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2024 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |