Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

15.ročník FOKUS CUPU

19. 12. 2017

V neděli 17.12 letošního roku probíhal po celý den ve sportovní hale gymnázia Františka Palackého v Neratovicích již 15. ročník mezinárodního fotbalového turnaje lidí s duševním onemocněním pod názvem FOKUS CUP za pořadatelství Fokusu-Praha.

Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů - 5 z České republiky, 3 z Německa a po jednom z Anglie a Nizozemska. Samotnému turnaji předcházel již v sobotu 16.12 večer v neratovické restauraci FRALA koncert kapely Pedro Zachadsku.

Druhý den probíhaly turnajové zápasy systémem každý s každým v typickém halovém složení 4+1. Celý turnaj se uskutečnil v naprosto přátelské a pohodové atmosféře. Svědčí o tom vyjádření jeho účastníků: Patrik/brankář týmu Fokus Mladá Boleslav/: ,,Je to můj již pátý turnaj, kterého jsem se zúčastnil. Dvakrát jsem si zahrál na turnaji v německém Plattlingu, jednou v Mnichově a jednou v Nizozemsku. V ČR to byl můj první turnaj. Nezáleží ani tak na našem umístění, zato se mi velmi líbila vyloženě přátelská a pohodová atmosféra, která celý turnaj provázela."

15.ročník FOKUS CUPU Fokus Cup

Adrian/Německo-Mnichov/: ,,Na podobném turnaji jsem byl vůbec poprvé. V Neratovicích se mi líbilo, turnaj byl dobře organizován a chtěl bych se zúčastnit i dalších podobných turnajů".

Andrew/Anglie/: ,,Je to už můj celkem sedmý turnaj. Tady v Neratovicích jsem podruhé. Líbí se mi tu. Velmi jsem přivítal výlet z Neratovic do Prahy před turnajem. Praha je opravdu krásné město."

Turnaj ovládli české týmy Centra duševního zdraví pro Prahu 8, které skončili na 1. a 3. místě. Mezi ně se dokázal vklínit pouze jeden z německých týmů a to jen díky většímu počtu vstřelených branek než tým na 3.místě.

Konečné pořadí: 1. CDZ 2/Česko/, 2. ReAL BAD TOLZ,/Německo/ 3.CDZ 1/Česko/ Soupiska vítězného týmu: Honza, Miro, Majka, Radek, Pavel, Martin, Tomáš,Petr

Text i foto: Luboš Hora-Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2024 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |